Jakou úroveň hygieny si zvolíte vy?

Samozřejmě nečekáte, že byste na stránkách propagující konkrétní produkt mohli najít něco pěkného o konkurenci či něco negativního o nabízeném produktu. U většiny prodejců byste měli pravdu, my se však snažíme hrát fér. Nepopíráme, že nám udělá velkou radost, když u nás nakoupíte, ale zároveň nechceme prodávat za každou cenu a vnucovat vám něco, co nepotřebujete. Proto si projděte následující text a sami zvažte, zda souhlasíte či nikoliv.

 

Pokud jste se již zamýšleli nad tím, jak zkvalitnit stávající „papírovou“ hygienu, máte na výběr zhruba následující možnosti:

 

Lépe se utírat a dávat si pozor, abyste se nezašpinili:

Toaletní papír

Nevýhody:

Snad všechny možné - vyžaduje pokaždé vaši pozornost, stále jen drhnete nasucho. Zároveň je zde velké nebezpečí selhání.

Výhody:

Jde o nejlevnější možné řešení a není třeba nic měnit či zapojovat.

 


Sprchovací hadička, jakou mívají v zemích Orientu:

sprska

Nevýhody:

Na první pohled velmi rozumné, na druhý pohled značně nepraktické řešení. Brzy zjistíte, že při pokusu o mytí konečníku narážíte na problém nedostatku místa. Mezi mísou a hýžděmi je problém prostrčit ruku, takže se musíte nadzvedávat, což je nepraktické.

Když už dovedete v omezeném prostoru manipulovat sprškou, zjistíte, že z hlediska hygieny jste si moc nepomohli. Holou rukou se dotýkáte konečníku a snažíte se smýt všechno, co je třeba. Opravdu nelákavé.

Výhody:

Jedno z opravdu levných řešení, od pár stovek do pár tisíc, není potřeba přívod elektrického proudu

 

Doplnit stávající prkénko o trysku dodatečným modulem:

Nástavec na sedátko

Nevýhody:

Lákavě levné řešení, které může pro naprosto nenáročné uživatele být dostačujícím. Má však mnoho napříjemných slabin: pokud se nechcete otužovat, musíte ho připojit na přívod teplé vody (který ne vždy bývá na WC dostupný). Na automatické důkladné omytí trysek zapomeňte. Na sedátku se pravděpodobně budete kroutit jako žížala, protože poloha trysky se nedá změnit. Sušit se musíte sami. Prkénko dovřít neumí

Poměrně záhy přijdete na to, že ušetřených několik tisíc oproti profesionálnímu řešení opravdu nestojí za ten každodenní nekomfort a naprosto odpovídá okřídlenému rčení: nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.

Výhody:

Relativně levné řešení (v řádech tisíců), není potřeba přívod elektrického proudu, není třeba měnit sedátko.

 

Nainstalovat sedátko WC KOMFORT:

Sedátko WC KOMFORT YB-770

 

Nevýhody:

Budete potřebovat volnou elektrickou zásuvku. Existuje několik málo typů mís, na které toto sedátko přidělat nelze. Také jde o řešení nejdražší ze zde nabízených možností. A v neposlední řadě přijdete o možnost použít vtipná sedátka, například s žiletkami či ostnatým drátem Frown.

Výhody:

Absolutně hygienické, precizní a komfortní WC. Nic na vyšší úrovni dnes prakticky neexistuje. Kdo nechce (třeba protože nezná, například návštěvy), použít ho nemusí, kdo vyzkoušel, nechce jinak.

Omyje, osuší, zahřeje a pokud nechcete, nemusíte se konečníku ani dotknout. Dokážete si představit něco lepšího?

Poněkud vyšší cena je do značné míry zavádějící, protože jde o jednorázovou investici, která vydrží dlouhá léta. A jelikož WC navštěvujete každý den minimálně jednou, takže jen za rok provozu vás aspoň 365x potěší Smile