Takto se nás ptáte docela často. Přestože každý má na bidet různé nároky (někdo preferuje značku, jiný funkce, další design apod.), hlavní výhody by se daly shrnout zde:

 

1. Nejdůležitější konkurenční výhodou oproti většině konkurenčních přídavných bidetů je bezesporu průtokový ohřívač. Většina lidí elektronické bidety nezná a proto jim stačí odpověď, že "bidet ohřívá vodu". Bohužel si neuvědomují, že právě způsob ohřevu zcela zásadním způsobem ovlivňuje uživatelskou zkušenost s bidetem. Starší typy bidetů mají nádržku na cca 1,2 litru vody, ve které neustále udržují ohřátou vodu. Poznáte je i dle technických parametrů, jejich příkon nebývá větší než 900W, často dokonce jen 500 či 600W.

Bojlerový ohřev znamená, že jakmile se cca 1,2 litru předehřáté vody vyčerpá (což při potřebě důkladnější očisty nebo při  zarelaxaci u masáže není problém), začne Vás sprchovat voda studená. Rozhodně nic příjmného.

Bojlerový ohřev také znamená, že tlačítky pro změnu teploty volíte nikoliv teplotu vody, která vás právě omývá, ale cílovou teplotu vody v nádržce, takže běžně čekáte minuty, než se zvolená změna teploty projeví.

Bojlerový ohřev má však řadu dalších nevýhod. Například to, že jde-li po Vás na WC další osoba, tak musí čekat, než se voda ohřeje. Nebo to, že neustálé udržování teplé vody v minibojleru je plýtvání energií (úsporný režim moc nepomůže, protože ten sníží teplotu vody v nádržce, což tak není to, co si představujete). Nepotěší ani fakt, že bojlerovou nádržku je třeba při delším nepoužívání (například před dovolenou) je třeba vypouštět, což znamená bidet sundavat..

Průtokový ohřev ničím takovým netrpí - teplá voda je k dispozici neustále (tzn. nekonečná zásoba teplé vody), její teplota se mění okamžitě po stisku tlačítka (takže důkladnější omytí v případě potřeba není problém), navíc díky nekonečnému přívodu teplé vody a okamžité změně teploty nabízí masáže, které s nádržkovým bidetem nejsou možné - jako např. pětiminutová sedací masáž či stimulační střídáním teplé a studené vody. A není potřeba ho nijak zvlášť udržovat.

 

2. Další výhodou bidetového sedátka Q-7700 jsou trysky. Bidet si pořizujete hlavně kvůli kvalitnímu omytí a dobrá tryska je jednou z podmínek takového omytí. Protože bidet se používá na dámské partie i na konečník, je třeba omývací proud důkladně "namířit". I jeho tvar je jiný: jemná sprška do široka směřovaná dopředu pro dámy a užší a silnější proud směřovaný dozadu na konečník. WC KOMFORT YB-770 nemá jednu univerzální trysku, ale dvě - jednu dámskou a jednu konečníkovou. Obě mají odnímatelné koncovky pro snazší čištění a pro tu konečníkovou navíc nabízíme alternativní koncovku s extra silným omývacím proudem (http://www.superbidet.cz/elektronicke-bidety/details/26/7/prislusenstvi/vymenna-koncovka).

 

3. Zcela unikátní funkcí mezi elektronickými bidety je UV sterilizace mísy, která navíc vytváří jemné modré osvětlení, které vypadá pěkně a v noci usnadní orientaci na WC i bez potřeby svícení v místnosti. Je to samozřejmě vypínatelné, jako drtivá většina všech funkcí YB-770. Oceníte nejen Vy, ale i malé děti, kterým se díky tomu v noci WC používá příjemněji.

 

4. Odstraňování pachů filtrem z aktivního uhlíku má dnes řada lepších bidetů, avšak u YB-770 máte navíc dávkovač vůně na aromatické kapsle pro provonění vzduchu. Potěší obzvláště ty, jejichž WC se hůře větrá.

 

5. Q-7700 má nepřekonatelné ovládání. Nejen že jsou varovné štítky i veškeré popisy tlačítek v českém jazyce doplněné přehlednými ikonami, ale díky dálkovému ovládání se tlačítka snadno mačkají. Poprosím ty z Vás, kteří bidet dobře neznáte, abyste si představili ovládací panel na úrovni prkénka, vpravo od sedícího, špatně přístupný (zvláště pro plnoštíhlé osoby) a ne dobře viditelný a čitelný. Oproti tomu dálkový ovladač si vezmete do ruky, takže vše máte pohodlně na dosah, vše dobře vidíte a díky displeji máte i zcela jasnou představu, na kolik °C máte nastavenu teplotu vody či sedátka, jaký je tlak vody, poloha trysky apod.

 

6. Dostupný servis a náhradní díly. Při koupi bidetu zrovna nechcete myslet na  případné budoucí komplikace, ale je skutečně příjemné vědět, že bude-li někdy v budoucnu servis potřeba, bude pro Vás skutečně dostupný, stejně jako náhradní díly. Deklarovat "servis" na webových stránkách může skutečně kdokoliv,  ale u nás máte opravdovou jistotu, že Vás v problémech nenecháme.

 

7. Důležitá oblast, kde máme navrch, je cena. Jak jsme již uvedli v jiné odpovědi na časté otázky, jiné bidety zdaleka ne takto vybavené můžete najít za dvoj- i vícenásobek ceny, za kterou prodáváme náš WC KOMFORT Q-7700. Skutečně dobrou cenu si můžeme dovolit díky vysokým prodejům a tím dobrým nákupním cenám u dodavatele, minimalizací nákladů i nastavením rozumné marže, která nebude zatěžovat Vaši peněženku.