Časté otázky

Můžete mi sdělit pádné důvody, které by mne přesvědčily ke koupi právě Vašeho Q-7700?

Takto se nás ptáte docela často. Přestože každý má na bidet různé nároky (někdo preferuje značku, jiný funkce, další design apod.), hlavní výhody by se daly shrnout zde:

 

1. Nejdůležitější konkurenční výhodou oproti většině konkurenčních přídavných bidetů je bezesporu průtokový ohřívač. Většina lidí elektronické bidety nezná a proto jim stačí odpověď, že "bidet ohřívá vodu". Bohužel si neuvědomují, že právě způsob ohřevu zcela zásadním způsobem ovlivňuje uživatelskou zkušenost s bidetem. Starší typy bidetů mají nádržku na cca 1,2 litru vody, ve které neustále udržují ohřátou vodu. Poznáte je i dle technických parametrů, jejich příkon nebývá větší než 900W, často dokonce jen 500 či 600W.

Bojlerový ohřev znamená, že jakmile se cca 1,2 litru předehřáté vody vyčerpá (což při potřebě důkladnější očisty nebo při  zarelaxaci u masáže není problém), začne Vás sprchovat voda studená. Rozhodně nic příjmného.

Bojlerový ohřev také znamená, že tlačítky pro změnu teploty volíte nikoliv teplotu vody, která vás právě omývá, ale cílovou teplotu vody v nádržce, takže běžně čekáte minuty, než se zvolená změna teploty projeví.

Bojlerový ohřev má však řadu dalších nevýhod. Například to, že jde-li po Vás na WC další osoba, tak musí čekat, než se voda ohřeje. Nebo to, že neustálé udržování teplé vody v minibojleru je plýtvání energií (úsporný režim moc nepomůže, protože ten sníží teplotu vody v nádržce, což tak není to, co si představujete). Nepotěší ani fakt, že bojlerovou nádržku je třeba při delším nepoužívání (například před dovolenou) je třeba vypouštět, což znamená bidet sundavat..

Průtokový ohřev ničím takovým netrpí - teplá voda je k dispozici neustále (tzn. nekonečná zásoba teplé vody), její teplota se mění okamžitě po stisku tlačítka (takže důkladnější omytí v případě potřeba není problém), navíc díky nekonečnému přívodu teplé vody a okamžité změně teploty nabízí masáže, které s nádržkovým bidetem nejsou možné - jako např. pětiminutová sedací masáž či stimulační střídáním teplé a studené vody. A není potřeba ho nijak zvlášť udržovat.

 

2. Další výhodou bidetového sedátka Q-7700 jsou trysky. Bidet si pořizujete hlavně kvůli kvalitnímu omytí a dobrá tryska je jednou z podmínek takového omytí. Protože bidet se používá na dámské partie i na konečník, je třeba omývací proud důkladně "namířit". I jeho tvar je jiný: jemná sprška do široka směřovaná dopředu pro dámy a užší a silnější proud směřovaný dozadu na konečník. WC KOMFORT YB-770 nemá jednu univerzální trysku, ale dvě - jednu dámskou a jednu konečníkovou. Obě mají odnímatelné koncovky pro snazší čištění a pro tu konečníkovou navíc nabízíme alternativní koncovku s extra silným omývacím proudem (http://www.superbidet.cz/elektronicke-bidety/details/26/7/prislusenstvi/vymenna-koncovka).

 

3. Zcela unikátní funkcí mezi elektronickými bidety je UV sterilizace mísy, která navíc vytváří jemné modré osvětlení, které vypadá pěkně a v noci usnadní orientaci na WC i bez potřeby svícení v místnosti. Je to samozřejmě vypínatelné, jako drtivá většina všech funkcí YB-770. Oceníte nejen Vy, ale i malé děti, kterým se díky tomu v noci WC používá příjemněji.

 

4. Odstraňování pachů filtrem z aktivního uhlíku má dnes řada lepších bidetů, avšak u YB-770 máte navíc dávkovač vůně na aromatické kapsle pro provonění vzduchu. Potěší obzvláště ty, jejichž WC se hůře větrá.

 

5. Q-7700 má nepřekonatelné ovládání. Nejen že jsou varovné štítky i veškeré popisy tlačítek v českém jazyce doplněné přehlednými ikonami, ale díky dálkovému ovládání se tlačítka snadno mačkají. Poprosím ty z Vás, kteří bidet dobře neznáte, abyste si představili ovládací panel na úrovni prkénka, vpravo od sedícího, špatně přístupný (zvláště pro plnoštíhlé osoby) a ne dobře viditelný a čitelný. Oproti tomu dálkový ovladač si vezmete do ruky, takže vše máte pohodlně na dosah, vše dobře vidíte a díky displeji máte i zcela jasnou představu, na kolik °C máte nastavenu teplotu vody či sedátka, jaký je tlak vody, poloha trysky apod.

 

6. Dostupný servis a náhradní díly. Při koupi bidetu zrovna nechcete myslet na  případné budoucí komplikace, ale je skutečně příjemné vědět, že bude-li někdy v budoucnu servis potřeba, bude pro Vás skutečně dostupný, stejně jako náhradní díly. Deklarovat "servis" na webových stránkách může skutečně kdokoliv,  ale u nás máte opravdovou jistotu, že Vás v problémech nenecháme.

 

7. Důležitá oblast, kde máme navrch, je cena. Jak jsme již uvedli v jiné odpovědi na časté otázky, jiné bidety zdaleka ne takto vybavené můžete najít za dvoj- i vícenásobek ceny, za kterou prodáváme náš WC KOMFORT Q-7700. Skutečně dobrou cenu si můžeme dovolit díky vysokým prodejům a tím dobrým nákupním cenám u dodavatele, minimalizací nákladů i nastavením rozumné marže, která nebude zatěžovat Vaši peněženku.

 

Jak je možné, že váš bidet stojí polovinu než u konkurence? Šetříte na kvalitě?

Proč konkurence nabízí funkčně slabší modely za dvojnásobek ceny není otázka na nás, ale na ně. My za své výrobky ručíme, ostatně na trhu jsme již dost dlouho (od roku 1997) na to, aby se nám případný prodej nekvalitních výrobků stačil vymstít. Za naší nízkou cenou nehledejte nic, čeho byste se museli obávat:

  • díky velkým prodejům máme od výrobce dobré ceny
  • díky internetovému prodeji šetříme za provozovny
  • díky nasazení nízké marže můžeme nabídnout bezkonkurenční ceny na trhu
 

Jak je to se zárukou a servisem?

Na veškeré námi prodávané zboží samozřejmě poskytujeme běžnou dvouletou záruku, záruční i pozáruční servis stejně jako prodej náhradních dílů (99% dílů pro bidety máme skutečně skladem). Jako autorizovaný dovozce navíc s přímou podporou výrobce.

 

Chci platit předem.

Po odeslání Vaší objednávky vyčkejte na její potvrzení naším pracovníkem. Spolu s potvrzením Vám pak přijdou údaje potřebné k provedení platby.

 

Koupil jsem bidet, sušení i další funkce fungují, ale bidet nemyje. Co mám dělat?

Přečíst si pořádně uživatelskou příručku Wink. Tam se dočtete, že rozdvojka typu T končí v místě, kam se zasunuje montážní hadička, vroubkovaným prstýnkem, kterým se zavírá nebo otvírá přívod vody do bidetu. Takže odtlakujte systém (aby šlo prstýnkem snáze otáčet) a pusťte si do bidetu vodu Smile.

 

Jak jsou vaše bidety spolehlivé?

Velmi. Výroba sedátek podléhá přísné kontrole kvality a výsledky tomu odpovídají. Nejde o žádné nekvalitní čínské zboží. Sedátka jsou velmi spolehlivá a doposud jsme nemuseli řešit žádný opravdu závažný problém. Přesto jsme pro případy, kdy by vinou našeho bidetu vznikla škoda, pojištěni u pojišťovny Kooperativa.

 

Nemusím se bát nechávat zapnuté osvětlení mísy? Má velkou spotřebu?

Bát se nemusíte, osvětlení zajišťuje dioda, takže odběr je nepatrný a klidně si osvětlení a UV sterilizaci užívejte.

 

Jaké jsou požadavky na elektroinstalaci?

Výška zásuvky od země musí být minimálně 25cm. Maximální příkon bidetů je od 850W (BID-2200) až po 1850W (YB-770).

 

Na které straně má být přívod vody a na které zásuvka?

Do značné míry je to jedno, jelikož jak přívodní hadička, tak i elektrická šňůra se dají protáhnout za, pod či nad mísou na druhou stranu. Ale abychom odpověděli - stojíte-li před toaletou a koukáte-li se na ni, pak elektrická zásuvka je vpravo a přívod vody vlevo.

 

Půjde WC alespoň spláchnout, když nepůjde elektrika?

Jistě. U bidetových sedátek WC KOMFORT splachování zůstává původní. Jediný rozdíl pocítíte, že nepůjde-li elektrický proud, budete se dočasně muset očisit podobně, jako se to dělalo před stovkami let. Nasucho.

 

U digitálních toalet VOVO Princess i s tímto případem výrobce počítá a z boku pod krytem jsou tlačítka pro nouzové ruční spláchnutí, kdy se ke spláchnutí využívá tlak ve vodovodním potrubí.

 

Jaká je spotřeba elektrické energie u YB-770?

Velmi nízká díky tomu, že sedátko WC KOMFORT YB-770 využívá nejmodernější technologii průtokového ohřívání (narozdíl od zaostalých sedátek s vestavěnou nádržkou ohřátou vodu). Topné těleso má příkon cca 1,6kW, takže i pokud by topilo na maximální možný výkon, při minutovém sprchování dojde k odběru 0,026kW, což při ceně cca 5Kč/kW činí asi 13 haléřů. Určitý odběr má i sušák, ale při příkonu např. 250W půjde o částky asi 6x menší než pro osprchování. Stručně - i v tom nejhorším průměrném případě (sprchujete se i sušíte na nejvyšší teplotu, oboje po minutě) - vyjde použití našeho sedátka levněji než použití třívrstvého toaletního papíru.

 

Jak často je potřeba čistit trysky?

Při běžném používání prakticky nikdy. Trysky jsou totiž schovány tak, že jsou před mechanickým znečištěním chráněny. Při omývání, což je jediný moment, kdy jsou trysky mimo kryt, působí trvalý tlak vody, kterou tryska ostřikuje, preventivně proti případným nečistotám. Navíc pokaždé, kdy je tryska použita, dojde k pečlivému tlakovému pročištění. Po použití tryska samočinně zajede do krytu. Názorně je to zobrazeno na videu. Přesto, pokud by potřeba vyčistit trysku nastala, jde o operaci velmi snadnou - stačí při neobsazeném sedátku přidržet tlačítko Wash či Bidet (dle toho, o jakou trysku jde) a tryska vyjede a je připravena na očištění.

 

Lze také koncovku zcela sejmout a vypláchnout zevnitř, což se hodí, pokud se Vám do bidetu dostaly mechanické nečistoty.

 

Bydlím v běžném paneláku. Půjde mi bidet nainstalovat?

S největší pravděpodobností ano, sedátko lze provozovat s většinou WC mís. Pro více informací například o rozměrech shlédněte prosím stránku Instalace

 

Máme závěsné WC. Půjde nám bidet nainstalovat?

Většinou ano. Pokud je u závěsného WC možný přístup nádržce za stěnou (resp. přívodu vody), je instalace poměrně snadná. Dejte si také pozor na dodržení rozměrů mísy.

 

Jaká je země původu? Japonsko?

Přímo Japonsko nikoliv, to bychom mohli těžko nabízet bidety za naše skvělé ceny. Výrobky pochází od osvědčených výrobců v Jižní Koreji. Zvláštní pozornost doporučujeme modelu YB-770, který má japonský průtokový ohřívač (narozdíl od řady konkurenčních modelů s čínským ohřívačem).

 

 

Nenašli jste, co Vás zajímá? Jednoduše nám napište či zavolejte!