Nejste si úplně jisti, zda zvolit bidet od nás? Váháte vůbec, co by Váš bidet měl umět? Zaujal Vás konkurenční model a nevíte, co je lepší? Poradíme Vám - na této stránce najdete vysvětleny základní pojmy a funkce. Na čem Vám záleží více a na čem méně si samozřejmě musíte obrázek udělat sami, ale pro orientaci jsme barevně označili, zda jde o funkci důležitou, kterou by neměl nikdo opominout, o funkci nikoliv nezbytnou, ale doporučovanou nebo o funkci, bez které se obejdete, ale přesto byste nejspíš byli rádi, kdybyste si ji mohli dovolit.


Funkce mytí

Základním a každodenním úkolem elektronického bidetu, který si chcete pořídit, je samozřejmě pečlivé omytí. Tuto funkci samozřejmě nabízí každý bidet, liší se však v mnohém, jak v samotném provedení těch kterých funkcí, tak i v nabídce nadstandardních vlastností.

Ujistěte se, že bidet má

 • dvě samostatné trysky - jednu pro mytí po stolici, druhou pro jemné opláchnutí dámských intimních partií. Bidet s jednou univerzální tryskou není vhodný pro dva zcela rozdílné úkoly, kdy jednou je třeba mytí silným proudem vody, podruhé jemné, ale doširoka cílené opláchnutí, navíc se zcela odlišným úhlem.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 dvěma tryskami disponuje.

 • kvalitní průtokový ohřev vody - starší či levnější modely vodu pro omytí ohřívají v zabudovaném minibojleru s objemem kolem 0,8 litru. Kromě toho, že je to neekonomické, navíc zásoba vody v minibojleru vydrží zhruba na minutu mytí, takže můžete zapomenout na příjemné několikaminutové masáže. Taktéž je-li vás v domácnosti víc a jdete-li na WC hned po sobě, můžete být překvapeni omytím studenou vodou, jelikož minibojler nebyl schopen vodu včas ohřát. Takové bidety mají příkon kolem 800W. Modernější modely mají zabudovaný průtokový (instantní) ohřev vody. Je to ekonomické, teplá voda nikdy nedojde a navíc takový bidet může nabízet i nadstandardní funkce, například dále zmiňovanou hydroterapii. U takového bidetu počítejte s příkony kolem 1600W. Zároveň je vhodné se ujistit, kdo je výrobcem této poměrně zatěžované komponenty. Ve snaze ušetřit někteří výrobci používají méně jakostní čínské ohřívače. Zeptejte se u svého dodavatele! Pokud bidet kupujete s tím, že má vydržet léta, dvouletá záruka na čínské vnitřnosti nemusí být dostatečná.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 používá průtokový ohřívač vyráběný v Japonsku - takových modelů v ČR moc nenajdete.
 • vzduchové bublinky - výzkumy bylo zjištěno, že voda, která obsahuje proud bublinek, má podstatně vyšší čistící schopnost než jen obyčejný proud vody. Proto výrobci bidetů do svých modelů přidávají motorek, který tyto bublinky do proudu vody přidává.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 takový motorek obsahuje.
 • automatické čištění - ačkoliv trysky vyjíždí v případě, že jste potřebu už vykonali, přece jen se může stát, že dojde k jejich znečištění odtékající vodou. Pokud by bidet neuměl automaticky vyčistit trysky po každém omytí, znamená to pro Vás neustálou a otravnou činnost.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 automaticky trysky umyje po každém použití.

 • dostatenčný rozsah polohování trysek - nebydlíte-li v domácnosti sami, bez možnosti elektronického nastavení trysky budete muset na sedátku být ne v poloze, která je vám příjemná, ale v poloze, aby Vás byl bidet schopen umýt. Dostatečná elektronická regulace je zárukou kvalitního omytí při pohodlném posezení.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 disponuje pěti různými polohami trysek v dostatečném rozsahu.

 • nastavitelnou teplotu vody a síly ostřiku - nebydlíte-li v domácnosti sami, těžko najdete univerzální teplotu vody, která bude příjemná všem. Stejně tak je v praxi různá potřeba po síle ostřiku - někdy stačí slabý proud, jindy se hodí proud silnější. Slušný bidet nabídne minimálně čtyřstupňové nastavení jak pro teplotu vody, tak pro sílu ostřiku.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 nabízí 12 úrovní teploty vody a 8 úrovní síly ostřiku.

 • pohodlné sedátko - většina výrobců elektronických bidetů pochází z Asie a jejich sedátka navrženy na proporce tamních, drobnějších obyvatel. Pro představu, průměrná devatenáctiletá němka měří 167cm, průměrná devatenáctiletá japonka 158cm. Ujistěte se, že Vámi uvažovaný bidet má sedátko prostorné!
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 má vnitřní rozměry otvoru srovnatelné či dokonce lepší než evropská sedátka - 285x200 mm.

 • dětský režim - ten omezí teplotu i proud vody tak, aby omytí bylo příjemné a bezpečné i dítěti. Máte-li doma děti nebo pokud je plánujete, měli byste o dětském režimu popřemýšlet
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 dětský režim podporuje.

 • pohybová masáž - při mytí se tryska automaticky pohybuje dopředu a dozadu. Zákazníky velmi oblíbená funkce, která díky pohybu trysky zajistí pečlivé omytí a zároveň je opravdu příjemná. Zkušenost praví, že člověka bez zkušeností s elektronickými bidety vůbec nenapadne tuto funkci vyhledávat, ale jakmile si bidet pořídí, stavá se jednou z nejpoužívanějších
  U sedátka WC KOMFORT YB-770 spustíte takovou masáž stiskem tlačítka "MOVE" namísto standardního "WASH".

 • sedací (sitz) masáž - speciální druh sedací masáže, patřící do oblasti hydroterapie. Princip spočívá ve střídání teplého a studeného proudu vody. Doporučovaná lékaři při mnoha problémech s konečníkem (například hemoroidy) či vulvou (například lichen simplex). I když momentálně žádnými problémy netrpíte nebo po tomto druhu masáže netoužíte, v budoucnu se situace může změnit a mohlo by být prozíravé na to myslet už teď a zvolit model, který tento luxus poskytne.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 sitz masáž umožňuje.
 • další masáže, např. střídavou intenzitou síly ostřiku - lepší sedátka nabízí i další typy masáží, které Vám mohou čas od času udělat radost.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 nabízí kromě výše uvedených další dva typy masáží.

 

Doplňkové funkce

Zde jsou rozdíly mezi bidety opravdu obrovské. Stejně jako každé auto má sedačky, volant a kola, takže vás z A do B doveze, každý bidet omývá. Ale ne každé auto vás rozmazlí dvouzónovu klimatizací, interiérem v kůži, stabilizačním systémem apod. Nápodobně ne každý bidet vás potěší tím, co sice zcela nezbytné není, ale příjemné rozhodně ano. Navíc spoustu doplňkových funkcí používat nemusíte, pokud nechcete, ale zároveň výběrem modelu, který je zahrnuje, neuzavíráte vrátka do budoucna. Může se totiž stát, že byste někdy rádi doplňkové funkce použili, ale pokud si nyní vyberete model bez nich, už s tím nic neuděláte.


Ujistěte se tedy, že bidet má

 • kvalitní a výkonné sušení - nechcete-li mít na WC druhý ručník na Vaše pozadí, bylo by vhodné, aby bidet uměl po omytí o osušit. A když už sušení má, mělo by být dostatečně výkonné.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 má sušák s příkonem 270W a osmi úrovněmi teploty výstupního vzduchu.

 • deodorizaci - nepleťte si deodorizaci (de - odor, odpachování) s přebíjením pachu voňavkou. Deodorizace znamená aktivní odstraňování pachů pomocí uhlíkového filtru. Ať již máte toaletu s odvětráváním či bez, deodorizace by měla jednoznačně patřit mezi funkce, které Váš bidet mít mát.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 obsahuje deodorizaci s aktivním uhlíkovým filtrem (živostností filtru cca 7 let).

 • aroma - máte-li rádi různé WC vůně, samozřejmě oceníte, pokud bidet s jemným rozprášením vůně pomůže. Také je dobré se ujistit, aby náhradní náplně nebyly zbytečně předražené. V neposlední řadě je vhodné, aby vám bidet aroma nenutil, pokud ho používat nechcete.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 podporuje volitelnou aromatizaci a náhradní náplně jsou k dispozici za zhruba v cenách do 129Kč.

 • filtrování vody - chcete-li proloužit životnost bidetu, zvláště pokud si nejste jisti čistotou vody (nikoliv ve smyslu složení, ale co do obsahu drobných mechanických částic), bidet s aktivní filtrací vody je přesně to, co potřebujete.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 čistí vodu pomocí vstupního výměnného filtru.

 • vyhřívání sedátka - mezi bidety dnes již poměrně častá funkce, kterou oceníte, máte-li WC v chladných prostorách. Není nic horšího než začínat den tím, že po probuzení z vyhřáté postele dostanete šok při dosednutí na studené prkénko. Funkci pravděpodobně nevyužijí ti, kteří mají na WC stabilní teplotu na 20 stupňů Celsia.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 může vyhřívat prkénko v sedmi různých intenzitách (45W příkon).

 • tlumené sklápění sedátka - opět mezi bidety dnes již poměrně častá funkce. Olejové tlumiče zpomalují dosednutí sedátka i víka, takže při odchodu z WC stačí do sedátka klepnout a ono samo pomalu a potichu dojede. Ocení zejména domácnosti, kde jsou ženy alergické na zvednutá prkénka
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 tlumí zavírání jak samotného sedátka, tak i víka.

 • bezpečnostní senzor obsazení sedátka - v sedátku je zabudován tlakový senzor, který pozná, kdy je bidet obsazen a pouze v takovém případě povolí funkce jako omytí či sušení. Levnějším modelům chybí a hrozí, že bidet spustí dítě nebo vy sami, pokud zavadíte o tlačítko.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 samozřejmě bezpečnostní senzor má.

 • dálkové ovládání - pokud se nechcete na záchodě kroutit jako žížala, abyste dobře viděli na tlačítka umístěná z boku WC, navíc vodorovně, velmi oceníte dálkové ovládání. Může viset v držáku na zdi či být položeno třeba na umyvadle, podstatné je, že díky dálkovému ovládání se Vám bude bidet ovládat pohodlněji. Navíc díky chybějícímu velkému ovládacímu panelu přímo na těle bidetu získáte lepší možnost instalace pro WC, kde je toaleta blízko stěně. Ty nejlepší modely navíc mají na dálkovém ovládání displej, takže přehledně vidíte nastavení všech možných parametrů, jako například zvolená teplota vody apod. Zároveň se ujistěte, že bidet disponuje tlačítky pro základní použití (mytí, sušení) přímo na bidetu pro případ, že by Vám zrovna v dálkovém ovládání došly baterie nebo jste ho zrovna nemohli najít.
  Sedátko WC KOMFORT
  YB-770 má k dispozici dálkový ovladač s displejem (jako jeden z mála modelů na trhu v ČR) i 4 tlačítka pro ovládání přímo z těla bidetu

 • UV sterilizace toalety - funkce, kterou disponují pouze ty nejluxusnější modely. UV sterilizací zajistíte maximální dostupnou úroveň čistoty, protože likviduje nežádoucí bakterie a mikroorganismy. Až zase v TV uvidíte reklamu na různé čistící prostředky, kde bakterie ve tvaru hnusných příšerek utíkají pryč, vzpomeňte si. Více o UV sterilizaci si můžete přečíst například zde.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 touto funkcí, na českém trhu zcela unikátní, disponuje.
 • tlumené osvětlení a přehrávání hudby - zbytné, pro vlastní očistu nepotřebné. Ale stejně, jako třeba kabelku si žena nekoupí jakoukoliv, ale kromě praktické funkce se jí musí i líbit, i toto jsem vlastnosti, které kromě ryze funkční stránky věci podtrhují eleganci a luxus. O nic jiného v tomto případě nejde. S jedinou výjimkou. V Japonsku, odkud k nám elektronické bidety přišly, je obrovské faux-pas, pokud by z toalety byly slyšet zvuky s vylučováním související. Japonci nechť si tento bod z kolonky "zbytné" přesunou do kolonky "absolutně nezbytné" Smile
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 svou luxusní úroveň podtrhuje jak osvětlením, tak přehráváním hudby.
Pravděpodobně jste zaregistrovali, že u každé položky je uvedeno, jak ji splňuje náš vlajkový model YB-770. Je to proto, že jsme přesvědčeni, že lepší elektronický bidet na českém trhu nedostanete a že tento model splňuje naprosto vše, co si i náročný uživatel může přát. Podívejte se proto na podrobnější informace, shlédněte fotky a video a zamyslete se, zda si nechcete udělat radost špičkovým modelem za úžasnou cenu.